Genç Görünmenin Sırrı Yüz Jimnastiği'nde

Yüzünüze masaj yaptığınız zaman cildinize olan kan akışı artar ve bu da cildin daha çok oksijen almasını sağlar. Bu sayede, cildiniz daha parlak ve sıkı görünür. İşte yüz masajıyla daha genç görünme ipuçları...

 Profesyonel bakımlarda yüz masajı çok önemlidir.Çünkü ürünlerin gerek el masaj uygulaması gerek bakım cihazlarıyla mekanik olarak cilde yedirilmesi gerekir.Bu sayede cildin ihtiyacı olan ürün daha derinlere inerek daha hızla onarılmasını sağlar.Collegen tetiklenerek cilt daha hızla canlanır.Burada sizler ister bakım kreminizi kullanın ister doğal bir yağ tercih edin önemli olan parmak uçlarınızla yapacağınız basit bir masajla,kan akışını artırmaktır.Bakım ürünlerinizi kullanırken öncesinde uygulayacağınız yüz masajı yüzünüzdeki ince çizgilerin azalmasını.ciltteki elastikiyetin düzelmesinde en önemli etkendir.Bu hareketleri özellikle gece uyumadan önce tekrarlayın, sonuçlarını çok daha kolay görürsünüz.

Göz masajı

3 parmağınızla burnunuza doğru gözünüzün iç tarafındaki 4 noktaya basınç yapın, işaret parmağınız gözün dış tarafında olsun.

Parmak uçlarınızla göz altınıza piyona çalar gibi basılar uygulayın.

15'e kadar sayıp, bu noktalara parmaklarınızı bastırın, ağrı varsa geçene dek hareketi tekrarlayın.

Burun kemiğinizin iki yanına parmaklarınızı yerleştirin, daha sonra bu noktaya ve gözün etrafına sırayla parmaklarınızla basınç uygulayın.

15'e kadar sayarak, her noktaya ayrı ayrı basınç uygulayın, böylece kan dolaşımı artacaktır.

Kaşları ihmal etmeyin

3 orta parmağınızı, iki kaşınızın ortasına koyun.

Gözlerinizi kapatıp, parmak uçlarınızdaki nabız atışını hissedin, 1 dakika durun.

Yanak masajı

İki elinizle, elmacık kemikleriniz üzerindeki bölgeyi yukarı doğru çekin.

Çene masajı

Çimdikleme işlemini çeneden kulağınıza kadar yapın. Bu arada, baş parmağınızla basınç yapmayı da unutmayın.

Boyun Masajı

Boyun bölgesi güzelliği gölgeleyen bölgelerden biridir.Özellikle boyun bölgenize yer çekimine meydan okuyarak parmak uçlarınızı yukarı doğru hareket ettirerek bu uygulamayı 5 kez tekrar edin.

Masajın iyileştirici gücü ten ve beyin bağlantısında yatmaktadır.Yüz masajının cilde genç ve ipeksi bir görünüm  vermesi  bundandır.Sabah uyandığınızda yüzümüzün solgun görünmesi gece boyunca yavaşlayan kan dolaşımı nedeniyledir.Yüz masajının ipuçlarını yukarıda size kısaca belirttim.Cildin genç görünmesinin sırrı yüz jimnastiği’nde böylece bakımını yaparken cildinize hak ettiği değeri de  vermiş olursunuz.

http://www.gundemantalya.com/yazar/Genc-gorunmenin-sirri-yuz-jimnastiginde-/4848